Hrubá mzda 80 000 HNL v Honduras: čistá mzda
Kolik je 80 000 HNL hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Honduras?
Například hrubá mzda 80 000 HNL měsíčně zanechá přibližně 63 778 HNL čistého, po 11 022 HNL dani z příjmu a 5 200 HNL na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 20.28%.
| Sociální pojištění | -5 200 HNL |
| Daň z příjmu | -11 022 HNL |
| Čistá mzda (na ruku) | 63 778 HNL |
| Hrubá mzda | 80 000 HNL |
| Čistá mzda (na ruku) | 63 778 HNL |
| Daň z příjmu | 11 022 HNL |
| Sociální odvody | 5 200 HNL |
| Hrubého ročně | 960 000 HNL |
| Čistá mzda za rok | 765 339 HNL |
| Efektivní sazba srážek | 20.28% |
Reklama
Ostatní mzdy
Jak se zdaňuje mzda v Honduras
Daň z příjmu v Honduras je progresivní: mezní sazby rostou od 15% do 25% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 6.5% z hrubé mzdy. Standardní sazba DPH je 15%.
| Roční zdanitelný příjem | Daňová sazba |
|---|---|
| Do 228 324 HNL | 0% |
| Do 348 154 HNL | 15% |
| Do 809 661 HNL | 20% |
| 809 661 HNL a více | 25% |
Časté dotazy
Kolik zůstane čistého z 80 000 HNL hrubého v Honduras?
Například hrubá mzda 80 000 HNL měsíčně zanechá přibližně 63 778 HNL čistého, po 11 022 HNL dani z příjmu a 5 200 HNL na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 20.28%.
Kolik je 80 000 HNL hrubého měsíčně za rok?
To je 960 000 HNL hrubého ročně - po zdanění zhruba 765 339 HNL čistého ročně.
Kolik se platí na daních ze mzdy 80 000 HNL v Honduras?
Přibližně 11 022 HNL daně z příjmu plus 5 200 HNL odvodů měsíčně - efektivní sazba 20.28%.
Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.
Sazby aktualizovány červen 2026