Hrubá mzda 1 000 € v Luxembourg: čistá mzda
Kolik je 1 000 € hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Luxembourg?
Například hrubá mzda 1 000 € měsíčně zanechá přibližně 871 € čistého, po 0 € dani z příjmu a 130 € na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 12.95%.
| Příspěvek na důchodové pojištění | -85 € |
| Zdravotní pojištění | -31 € |
| Pojištění dlouhodobé péče | -14 € |
| Daň z příjmu | -0 € |
| Čistá mzda (na ruku) | 871 € |
| Hrubá mzda | 1 000 € |
| Čistá mzda (na ruku) | 871 € |
| Daň z příjmu | 0 € |
| Sociální odvody | 130 € |
| Hrubého ročně | 12 000 € |
| Čistá mzda za rok | 10 446 € |
| Efektivní sazba srážek | 12.95% |
Hrubá mzda 1 000 € odpovídá zhruba 16% průměrné mzdy v Luxembourg (6 327 € měsíčně).
Reklama
Jak se zdaňuje mzda v Luxembourg
Daň z příjmu v Luxembourg je progresivní: mezní sazby rostou od 8% do 42% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 12.95% z hrubé mzdy. Před výpočtem daně z příjmu se odečítá nezdanitelná část základu daně přibližně 13 230 € ročně. Standardní sazba DPH je 17%.
| Roční zdanitelný příjem | Daňová sazba |
|---|---|
| Do 13 230 € | 0% |
| Do 15 435 € | 8% |
| Do 17 640 € | 9% |
| Do 19 845 € | 10% |
| Do 22 050 € | 11% |
| Do 24 255 € | 12% |
| Do 26 550 € | 14% |
| Do 28 845 € | 16% |
| Do 31 140 € | 18% |
| Do 33 435 € | 20% |
| Do 35 730 € | 22% |
| Do 38 025 € | 24% |
| Do 40 320 € | 26% |
| Do 42 615 € | 28% |
| Do 44 910 € | 30% |
| Do 47 205 € | 32% |
| Do 49 500 € | 34% |
| Do 51 795 € | 36% |
| Do 54 090 € | 38% |
| Do 117 450 € | 39% |
| Do 176 160 € | 40% |
| Do 234 870 € | 41% |
| 234 870 € a více | 42% |
Časté dotazy
Kolik zůstane čistého z 1 000 € hrubého v Luxembourg?
Například hrubá mzda 1 000 € měsíčně zanechá přibližně 871 € čistého, po 0 € dani z příjmu a 130 € na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 12.95%.
Kolik je 1 000 € hrubého měsíčně za rok?
To je 12 000 € hrubého ročně - po zdanění zhruba 10 446 € čistého ročně.
Kolik se platí na daních ze mzdy 1 000 € v Luxembourg?
Přibližně 0 € daně z příjmu plus 130 € odvodů měsíčně - efektivní sazba 12.95%.
Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.
Sazby aktualizovány červen 2026