Salary by Country
🇺🇾

Hrubá mzda 125 000 UYU v Uruguay: čistá mzda

Kolik je 125 000 UYU hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Uruguay?

Například hrubá mzda 125 000 UYU měsíčně zanechá přibližně 95 256 UYU čistého, po 7 119 UYU dani z příjmu a 22 625 UYU na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 23.8%.

Čistá mzda (na ruku)
95 256 UYU
/měsíc · 23.8% efektivní sazba srážek
Čistá mzda (na ruku)Daň z příjmuPřehled
Sociální pojištění-22 625 UYU
Daň z příjmu-7 119 UYU
Čistá mzda (na ruku)95 256 UYU
Přehled
Hrubá mzda125 000 UYU
Čistá mzda (na ruku)95 256 UYU
Daň z příjmu7 119 UYU
Sociální odvody22 625 UYU
Hrubého ročně1 500 000 UYU
Čistá mzda za rok1 143 067 UYU
Efektivní sazba srážek23.8%

Reklama

Jak se zdaňuje mzda v Uruguay

Daň z příjmu v Uruguay je progresivní: mezní sazby rostou od 10% do 36% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 18.1% z hrubé mzdy. Standardní sazba DPH je 22%.

Daňové pásmo daně z příjmu v Uruguay (2026)
Roční zdanitelný příjemDaňová sazba
Do 576 576 UYU0%
Do 823 680 UYU10%
Do 1 235 520 UYU15%
Do 2 471 040 UYU24%
Do 4 118 400 UYU25%
Do 6 177 600 UYU27%
Do 9 453 120 UYU31%
9 453 120 UYU a více36%

Časté dotazy

Kolik zůstane čistého z 125 000 UYU hrubého v Uruguay?

Například hrubá mzda 125 000 UYU měsíčně zanechá přibližně 95 256 UYU čistého, po 7 119 UYU dani z příjmu a 22 625 UYU na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 23.8%.

Kolik je 125 000 UYU hrubého měsíčně za rok?

To je 1 500 000 UYU hrubého ročně - po zdanění zhruba 1 143 067 UYU čistého ročně.

Kolik se platí na daních ze mzdy 125 000 UYU v Uruguay?

Přibližně 7 119 UYU daně z příjmu plus 22 625 UYU odvodů měsíčně - efektivní sazba 23.8%.

Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.

Sazby aktualizovány červen 2026