Hrubá mzda 25 000 ILS v Israel: čistá mzda
Kolik je 25 000 ILS hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Israel?
Například hrubá mzda 25 000 ILS měsíčně zanechá přibližně 17 393 ILS čistého, po 4 607 ILS dani z příjmu a 3 000 ILS na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 30.43%.
| Sociální pojištění | -3 000 ILS |
| Daň z příjmu | -4 607 ILS |
| Čistá mzda (na ruku) | 17 393 ILS |
| Hrubá mzda | 25 000 ILS |
| Čistá mzda (na ruku) | 17 393 ILS |
| Daň z příjmu | 4 607 ILS |
| Sociální odvody | 3 000 ILS |
| Hrubého ročně | 300 000 ILS |
| Čistá mzda za rok | 208 713 ILS |
| Efektivní sazba srážek | 30.43% |
Hrubá mzda 25 000 ILS odpovídá zhruba 184% průměrné mzdy v Israel (13 623 ILS měsíčně).
Reklama
Ostatní mzdy
Jak se zdaňuje mzda v Israel
Daň z příjmu v Israel je progresivní: mezní sazby rostou od 10% do 50% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 12% z hrubé mzdy. Před výpočtem daně z příjmu se odečítá nezdanitelná část základu daně přibližně 6 534 ILS ročně. Standardní sazba DPH je 18%.
| Roční zdanitelný příjem | Daňová sazba |
|---|---|
| Do 84 120 ILS | 10% |
| Do 120 720 ILS | 14% |
| Do 228 000 ILS | 20% |
| Do 301 200 ILS | 31% |
| Do 560 280 ILS | 35% |
| Do 721 560 ILS | 47% |
| 721 560 ILS a více | 50% |
Časté dotazy
Kolik zůstane čistého z 25 000 ILS hrubého v Israel?
Například hrubá mzda 25 000 ILS měsíčně zanechá přibližně 17 393 ILS čistého, po 4 607 ILS dani z příjmu a 3 000 ILS na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 30.43%.
Kolik je 25 000 ILS hrubého měsíčně za rok?
To je 300 000 ILS hrubého ročně - po zdanění zhruba 208 713 ILS čistého ročně.
Kolik se platí na daních ze mzdy 25 000 ILS v Israel?
Přibližně 4 607 ILS daně z příjmu plus 3 000 ILS odvodů měsíčně - efektivní sazba 30.43%.
Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.
Sazby aktualizovány červen 2026