Hrubá mzda 30 000 ILS v Israel: čistá mzda
Kolik je 30 000 ILS hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Israel?
Například hrubá mzda 30 000 ILS měsíčně zanechá přibližně 20 069 ILS čistého, po 6 331 ILS dani z příjmu a 3 600 ILS na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 33.1%.
| Sociální pojištění | -3 600 ILS |
| Daň z příjmu | -6 331 ILS |
| Čistá mzda (na ruku) | 20 069 ILS |
| Hrubá mzda | 30 000 ILS |
| Čistá mzda (na ruku) | 20 069 ILS |
| Daň z příjmu | 6 331 ILS |
| Sociální odvody | 3 600 ILS |
| Hrubého ročně | 360 000 ILS |
| Čistá mzda za rok | 240 823 ILS |
| Efektivní sazba srážek | 33.1% |
Hrubá mzda 30 000 ILS odpovídá zhruba 220% průměrné mzdy v Israel (13 623 ILS měsíčně).
Reklama
Ostatní mzdy
Jak se zdaňuje mzda v Israel
Daň z příjmu v Israel je progresivní: mezní sazby rostou od 10% do 50% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 12% z hrubé mzdy. Před výpočtem daně z příjmu se odečítá nezdanitelná část základu daně přibližně 6 534 ILS ročně. Standardní sazba DPH je 18%.
| Roční zdanitelný příjem | Daňová sazba |
|---|---|
| Do 84 120 ILS | 10% |
| Do 120 720 ILS | 14% |
| Do 228 000 ILS | 20% |
| Do 301 200 ILS | 31% |
| Do 560 280 ILS | 35% |
| Do 721 560 ILS | 47% |
| 721 560 ILS a více | 50% |
Časté dotazy
Kolik zůstane čistého z 30 000 ILS hrubého v Israel?
Například hrubá mzda 30 000 ILS měsíčně zanechá přibližně 20 069 ILS čistého, po 6 331 ILS dani z příjmu a 3 600 ILS na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 33.1%.
Kolik je 30 000 ILS hrubého měsíčně za rok?
To je 360 000 ILS hrubého ročně - po zdanění zhruba 240 823 ILS čistého ročně.
Kolik se platí na daních ze mzdy 30 000 ILS v Israel?
Přibližně 6 331 ILS daně z příjmu plus 3 600 ILS odvodů měsíčně - efektivní sazba 33.1%.
Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.
Sazby aktualizovány červen 2026