Hrubá mzda 125 000 NT$ v Taiwan: čistá mzda
Kolik je 125 000 NT$ hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Taiwan?
Například hrubá mzda 125 000 NT$ měsíčně zanechá přibližně 110 097 NT$ čistého, po 9 278 NT$ dani z příjmu a 5 625 NT$ na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 11.92%.
| Sociální pojištění | -5 625 NT$ |
| Daň z příjmu | -9 278 NT$ |
| Čistá mzda (na ruku) | 110 097 NT$ |
| Hrubá mzda | 125 000 NT$ |
| Čistá mzda (na ruku) | 110 097 NT$ |
| Daň z příjmu | 9 278 NT$ |
| Sociální odvody | 5 625 NT$ |
| Hrubého ročně | 1 500 000 NT$ |
| Čistá mzda za rok | 1 321 160 NT$ |
| Efektivní sazba srážek | 11.92% |
Hrubá mzda 125 000 NT$ odpovídá zhruba 261% průměrné mzdy v Taiwan (47 884 NT$ měsíčně).
Reklama
Ostatní mzdy
Jak se zdaňuje mzda v Taiwan
Daň z příjmu v Taiwan je progresivní: mezní sazby rostou od 5% do 40% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 4.5% z hrubé mzdy. Před výpočtem daně z příjmu se odečítá nezdanitelná část základu daně přibližně 228 000 NT$ ročně. Standardní sazba DPH je 5%.
| Roční zdanitelný příjem | Daňová sazba |
|---|---|
| Do 590 000 NT$ | 5% |
| Do 1 330 000 NT$ | 12% |
| Do 2 660 000 NT$ | 20% |
| Do 4 980 000 NT$ | 30% |
| 4 980 000 NT$ a více | 40% |
Časté dotazy
Kolik zůstane čistého z 125 000 NT$ hrubého v Taiwan?
Například hrubá mzda 125 000 NT$ měsíčně zanechá přibližně 110 097 NT$ čistého, po 9 278 NT$ dani z příjmu a 5 625 NT$ na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 11.92%.
Kolik je 125 000 NT$ hrubého měsíčně za rok?
To je 1 500 000 NT$ hrubého ročně - po zdanění zhruba 1 321 160 NT$ čistého ročně.
Kolik se platí na daních ze mzdy 125 000 NT$ v Taiwan?
Přibližně 9 278 NT$ daně z příjmu plus 5 625 NT$ odvodů měsíčně - efektivní sazba 11.92%.
Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.
Sazby aktualizovány červen 2026