Salary by Country
🇹🇼

Hrubá mzda 300 000 NT$ v Taiwan: čistá mzda

Kolik je 300 000 NT$ hrubé měsíční mzdy po zdanění (čistá, na ruku) v Taiwan?

Například hrubá mzda 300 000 NT$ měsíčně zanechá přibližně 236 675 NT$ čistého, po 49 825 NT$ dani z příjmu a 13 500 NT$ na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 21.11%.

Čistá mzda (na ruku)
236 675 NT$
/měsíc · 21.1% efektivní sazba srážek
Čistá mzda (na ruku)Daň z příjmuPřehled
Sociální pojištění-13 500 NT$
Daň z příjmu-49 825 NT$
Čistá mzda (na ruku)236 675 NT$
Přehled
Hrubá mzda300 000 NT$
Čistá mzda (na ruku)236 675 NT$
Daň z příjmu49 825 NT$
Sociální odvody13 500 NT$
Hrubého ročně3 600 000 NT$
Čistá mzda za rok2 840 100 NT$
Efektivní sazba srážek21.11%

Hrubá mzda 300 000 NT$ odpovídá zhruba 627% průměrné mzdy v Taiwan (47 884 NT$ měsíčně).

Reklama

Jak se zdaňuje mzda v Taiwan

Daň z příjmu v Taiwan je progresivní: mezní sazby rostou od 5% do 40% s růstem příjmu. Zaměstnanci také platí sociální odvody ve výši přibližně 4.5% z hrubé mzdy. Před výpočtem daně z příjmu se odečítá nezdanitelná část základu daně přibližně 228 000 NT$ ročně. Standardní sazba DPH je 5%.

Daňové pásmo daně z příjmu v Taiwan (2026)
Roční zdanitelný příjemDaňová sazba
Do 590 000 NT$5%
Do 1 330 000 NT$12%
Do 2 660 000 NT$20%
Do 4 980 000 NT$30%
4 980 000 NT$ a více40%

Časté dotazy

Kolik zůstane čistého z 300 000 NT$ hrubého v Taiwan?

Například hrubá mzda 300 000 NT$ měsíčně zanechá přibližně 236 675 NT$ čistého, po 49 825 NT$ dani z příjmu a 13 500 NT$ na sociálním pojištění, což představuje efektivní míru odvodů 21.11%.

Kolik je 300 000 NT$ hrubého měsíčně za rok?

To je 3 600 000 NT$ hrubého ročně - po zdanění zhruba 2 840 100 NT$ čistého ročně.

Kolik se platí na daních ze mzdy 300 000 NT$ v Taiwan?

Přibližně 49 825 NT$ daně z příjmu plus 13 500 NT$ odvodů měsíčně - efektivní sazba 21.11%.

Přibližný odhad pro rok 2026. Zjednodušený model - před použitím si výsledky ověřte. Nepředstavuje daňové poradenství.

Sazby aktualizovány červen 2026